„Когато влизам в сградата на Министерството на външните работи, винаги изпитвам уважение, но особено днес то е огромно, защото това е уважение към хората, които работят тук. Уверявам ви, че ще направя всичко възможно те да продължат да работят спокойно, да има приемственост, последователност в действията. Разчитам на професионализма на екипа на МВнР“. Това заяви новоназначеният министър на външните работи Теодора Генчовска на церемония в МВнР по предаването и приемането на поста от досегашния служебен министър на външните работи Светлан Стоев.
13 Декември 2021