Тунизийска република
Дипломатическите отношения между България и Тунис са установени през 1956 г.
След промените в Тунис от 2011 г. страната ни полага активни усилия в подкрепа на процеса на демократизация в страната. Повече от 20 % от депутатите в Учредителното събрание са преминали обучение в откритото през 2011 г. и подпомагано от България Тунизийско училище за политика.
През последните години българското правителство работи за активизирането на политическия диалог и секторното сътрудничество между двете страни.
През 2017 г. министрите на външните работи на двете страни проведоха среща в рамките на 72-ата сесия на Общото събрание на ООН. През 2018 г., след повече от 20-годишно прекъсване, тунизийски министър на външните работи осъществи официално посещение в България. Министър Кхемайес Джхинауи бе приет и от президента Румен Радев, от председателя на Комисията по външна политика на 44-ото Народно събрание Джема Грозданова. Той проведе срещи и с министъра на земеделието, храните и горите, както и с председателя на БТПП.
Изградена е широка договорно-правна база на двустранното сътрудничество в икономическата, консулската, образователната, културната и др. сфери, като в някои области правната рамка се нуждае от подновяване и актуализиране.
През 2015 г. бе подписана двустранна Спогодба в областта на социалното осигуряване, а през 2017 г., по време на посещението на министъра на социалната сигурност на Тунис у нас, бе подписано и Административно споразумение за прилагане на Спогодбата.
Българските граждани пътуват за Тунис без визи (всички видове паспорти със срок на пребиваване до 90 дни).
Откриването на посолство на Тунис в България би допринесло за издигането на двустранните отношения във всички области на качествено ново равнище. Към настоящия момент тунизийското посолство в Белград е акредитирано и за България.