Австралия и Океания
Азия
Африка
Европа
Северна Америка
Южна Америка
Препоръчваме на българските граждани да се въздържат от пътуване!
1.Ограничителни мерки за влизане в страната спрямо български граждани /PCR тест/антиген тест/кантина/изискване за предварителна онлайн регистрация на пътника (Passenger Locator Form - PLF) преди пътуването/Имунизационен паспорт:
Всички завръщащи се от чужбина аржентински граждани и лица, дългосрочно пребиваващи в страната: те трябва да представят отрицателен PCR тест, осъществен до 72 часа преди полета, иначе тестът трябва да се направи на място на международното летище Есейса (което понастоящем е единственото летище, приемащо полети от чужбина). След влизането си в страната, тези лица се задължават да спазват 7-дневна карантина. На този етап е предвидено мярката да действа до 8 януари 2021 г. включително, но е предвидено да може да бъде продължена в зависимост от динамиката на развитие на епидемиологичната ситуация.
2. Наличие/липса на задължителна карантина за български граждани, възможности за освобождаване от карантина /налични лаборатории на летища/след кой ден най-рано може да се направи тест на място:След влизането си в страната, тези лица се задължават да спазват 7-дневна карантина. На този етап е предвидено мярката да действа до 8 януари 2021 г. включително, но е предвидено да може да бъде продължена в зависимост от динамиката на развитие на епидемиологичната ситуация.
3. Транзитно преминаване /PRC тест/антигенен тест/свободно /до колко часа/ транзитни коридори:
Правителството също отново въведе забрана за влизането на аржентинска територия на чужденци от съседните държави (което бе наскоро разрешено с оглед туристическия сезон). Националната дирекция по миграция разпореди през сухопътните гранични пунктове да бъдат допускани в страната само аржентински граждани и лица, дългосрочно пребиваващи в страната, също с отрицателен PCR тест и последваща задължителна 7-дневна карантина.
Същите условия се въвеждат и за пристигащите от Уругвай с ферибот. Също така, правителството разшири обхвата на забраната за международни полети, която бе въведена по отношение на Великобритания. Забрана се въвежда вече и за полети от и до Италия, Нидерландия, Дания и Австралия. Въздушните съобщения, с тези страни е прекратено (като крайната дата на забраната не е обявена).
6. Вътрешни мерки /полицейски час/забранен вътрешен транспорт:
Във връзка с промените в епидемиологичната обстановка Началникът на Кабинета, С. Кафиеро, заяви, че правителството постоянно наблюдава развитието на ситуацията и "ще продължи да предприема необходимите мерки, за опазване на „здравето на аржентинците". Това може да включва въвеждането на допълнителни ограничения (вкл. евентуално прекратяване отново на международните полети до и от Аржентина, прекратяване на вътрешните полети в страната, засилване на санитарните мерки в провинциите или на национално ниво и др.).
Австралия и Океания
Азия
Африка
Европа
Северна Америка
Южна Америка
Риск за сигурността, различен от познатите в България, съществува при всяко напускане на страната. Запознайте се с наличната информация за пътуващи – обща и за всяка конкретна дестинация, относно евентуалните рискове, които биха поставили под заплаха Вашето имущество, свобода на придвижване, здраве, а в екстремни случаи и Вашия живот. При планирането на пътуването и по време на пребиваването си зад граница, освен наличните тук и в задграничните представителства на България и държавите-членки на Европейския съюз данни, препоръчваме да следите редовно и информацията на местните медии за обстановката в държавите и местата по маршрута на пътуване.
Министерството на външните работи на Република България по правило публикува предупреждения за въздържане от пътуване само за районите, в които се водят военни действия (ситуация на война или Гражданска война в дадена страна), където съществува реална обща заплаха за живота.
В случай на кризисни ситуации - природни бедствия, възникване на военни конфликти, терористични актове, политически размирици и др., следва незабавно да се свържете с най-близкото българско задгранично представителство. При липсата на такова, можете да се свържете с представителството на ЕС или на държава-членка на ЕС, което да предостави, в рамките на възможностите си, защита, съдействие и помощ на българските граждани.
Когато изпаднете в нужда по време на пребиваването си в чужбина, за да Ви бъде оказана по-експедитивно помощта, от която се нуждаете, е необходимо да можете да предоставите следните основни данни: