Среща в Посолството на Република България в Токио с българисти от японското Министерство на външните работи
23 Юни 2026 Новини
На 23 юни 2026 г. посланик Мариета Арабаджиева и служителите на българското посолство бяха домакини на среща с българисти от Министерството на външните работи на Япония.
По време на срещата бяха обсъдени актуални въпроси от двустранните отношения и ключовата роля на българистите и японистите за развитието на приятелските връзки и сътрудничеството между двете държави.
Музикален поздрав към гостите отправи г-н Юске Хосака, пианист, завършил докторантура в Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ под научното ръководство на проф. Жени Захариева, изпълни произведения на български композитори.
