Австралия и Океания

Азия

Африка

Европа

Северна и Южна Америка

Допълнителна информация

Новини - Япония, Токио, Посолство на Република България

Япония, Токио, Посолство на Република България

Годишно събрание на Японо-българската асоциация за приятелство в резиденцията на посланика

23 Юни 2026 Новини

На 19 юни 2026 г. в резиденцията на българския посланик в Токио бе проведено годишното събрание на Японо-българската асоциация, на което бе представен новоизбраният председател на асоциацията г-н Кадзунори Танака, дългогодишен генерален секретар на Групата за приятелство в Долната камара на японския парламент. Г-н Танака приветства гостите и увери присъстващите, че ще продължи да подкрепя укрепването на двустранните отношения и популяризирането на България в Япония. Сред гостите бяха представители на културните, образователните и бизнес-среди, както и бивши посланици на Япония в България.

В приветствието си посланик Мариета Арабаджиева изказа благодарност за дългогодишните усилия на Японо-българската асоциация за укрепване на двустранните връзки и за повишаване видимостта на България в Япония. Посланикът използва възможността да запознае гостите с актуални развития в България и сътрудничеството с Япония.

По време на събитието посланик Арабаджиева награди г-н Хидеки Сомея – изпълнителен директор на Японо-българската асоциация, с почетна грамота за значимия му принос за популяризирането на българската култура в Япония и за укрепването на приятелските връзки между двете страни.

Г-н Богдан Въгларов, ръководител на клуб „На хорце“ към българското посолство, и членове на клуба, представиха хорà от различните фолклорни райони на България.

​            След събранието се състоя коктейл, където присъстващите имаха възможност да опитат български традиционни ястия и българско вино.

(Снимки: България Цуушин ブルガリア通信)

Допълнителни снимки

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация