Посланикът на България обсъди търговско-икономическите връзки с Русия с директора на Центъра за международна търговия
21 Ноември 2014 Новини
Посланикът на България в Русия Бойко Коцев посети Центъра за международна търговия в Москва. Той обсъди търговско-икономическото сътрудничество между България и Русия с директора на центъра г-н Владимир Саламатов.
Двамата се договориха да съдействат за установяване на преки контакти между бизнес-средите на България и Русия. През 2015 г. между посолството на България и Центъра за международна търговия в Москва е планирана „Делова мисия” в България, благодарение на която българската страна трябва да получи повече информация за воденето на бизнес в Русия.
И двамата събеседници бяха единодушни, че за развитието на търговските връзки трябва да бъде активизирано сътрудничеството и в сферата на малкия и средния бизнес. Посланик Коцев определи малкия бизнес като „скелета на българската икономика” и представи възможностите за стимулиране на икономическото сътрудничество между България и Русия. Сред тях приоритетно може да бъде развитието на промишленото коопериране в машиностроенето и хранително-вкусовата промишленост.
Г-н Губенко представи специалния проект на центъра „Експортният потенциал на Русия”. Той покани българските фирми да се включат в проекта, като впишат на сайта www.kommersant.ru/wtcданни за своя бизнес, продукция. По този начин фирмите получават достъп до повече от 7 милиона души аудитория и възможност да намерят нови потребители за производството си.