Европа

Северна Америка

Южна Америка

Япония, Токио, Посолство на Република България

Участие на българския национален отбор по спортна аеробика в 30-ия турнир за Световната купа по спортна аеробика „Сузуки“ в Токио

13 Април 2019 Новини

Българският национален отбор по спортна аеробика взе участвие в 30-я международен турнир по спортна аеробика „Suzuki World Cup 2019”, който се състоя на 13 и 14 април 2019 г.  в Токио. В турнира участваха отборите на 22 държави.

Българският отбор бе представен от Ана-Мария Стоилова, Антонио Папазов, Дарина Пашова, Ивелина Лукаки и Тихомир Баротев, с ръководител Димитрина Къндева, председател на Съюза по аеробика на България и треньор на СК Аеробика-АМД Пловдив. Член на съдийския състав от българска страна бе Калоян Калоянов.

За финала българските участници се класираха в категориите индивидуално жени и мъже, смесени двойки и групови съчетания.

В изключително оспорвана надпревара българските участници се класираха на следните позиции:в индивидуалната надпревара при жените Ана-Мария Стоилова се класира на четвърто място, а в категория групови съчетания българският отбор се класира на четвърто място. При изпълненията на смесени двойки Антонио Папазов и Ана-Мария Стоилова заеха шесто място. Тихомир Баротев зае осмо място в индивидуалното състезание при мъжете.

Посолството оказа морална подкрепа на българските състезатели по време на състезанието, както и съдействие по посрещането и изпращането на отбора.