Тържество по случай 24 май в Коядо Виялба, област Мадрид
04 Юни 2025 Новини
На 1 юни 2025 г. в гр. Коядо Виялба се стоя тържество по случай 24 май, деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, организирано от Европейската асоциация за интеграция на българите в Испания „София“ с председател г-жа Катя Маринова.
Учениците от българските неделни училища „Илия Бешков“ и „Димитър Димов“ представиха богата и разнообразна програма, изпъстрена с фоклорни танци от различните краища на България, със стихове и песни, голяма част от които авторски и написани специално за събитието.
Ангажираността, която проявиха младите представители на българската общност в града, е показател за усилията на културната асоциация и на педагозите от българските неделни училища за поддържане на българския дух и националната идентичност.
От страна на Посолството на Република България в Мадрид присъства Борис Кацамунски, завеждащ културните и образователните въпроси към дипломатическото ни представителство.