Месечен бюлетин с културните събития
02 Февруари 2024 Новини
През м. февруари 2024 г. генералното консулство в Ню Йорк и българската общност в североизточните щати на САЩ възнамеряват да организират или ще подкрепят организирането на редица културни и образователни събития. Сред тях са:
- Представяне на преводна книга на Анджела Родел. Носителката, съвместно с писателя Георги Господинов, на престижната награда международен „Букър“, ще приключи обиколката си в североизточните щати на САЩ за представяне на първия превод на книгата на Вера Мутафчиева „Случаят Джем“ със среща в Колумбийския университет на 3 февруари т.г. (съвместно с проф. Валентина Измирлиева, директор на института „Хариман“ към университета). До момента книгата бе представена при голям интерес в книжарници в Ню Йорк и Бостън, както и в Йейлския университет.
- Концерти за класическа музика, вкл. в рамките на инициативата „Български концертни вечери в Ню Йорк“, както и концерти на Софийската филхармония в Ню Йорк и в Ню Джърси.
- Фолклорни събития, вкл. концерт на Влада Томова и Ясна Войсис, български фолклорен клас с проф. Антон Андонов, Българско танцово парти с Майкъл Гинсбърг и Хоротека с Елисавета Йорданова.
- Комедийни представления, вкл. постановките „Тъп оптимист“ на Явор Борисов и „Бум-бум“ на Михаил Билалов.
Целия бюлетин може да видите тук.
Свързани файлове