Участие на посланик Надежда Нейнски в конференция на университета Кадир Хас в Истанбул
10 Март 2017 Новини
Българският посланик в Турция Надежда Нейнски взе участие в конференция на тема „Равните възможности на жените във външната политика“, която се проведе на 8 март 2017 г., в истанбулския университет Кадир Хас.
Форумът беше организиран под мотото, че „жените трябва да бъдат равно представени във всички области“.
В рамките на изказването си посланик Нейнски подчерта качествата и способностите на жените, които определят важната им роля в областта на външната политика. „Жените са много по-категорични, ясни и съсредоточени към разрешаване на проблемите в областта на външната политика. Жените-дипломати притежават способността да променят посоката на събитията и проблемите, използват много по-добре от мъжете политическия език“, отбеляза българският посланик. По думите на Надежда Нейнски жените в политиката проявяват по-голяма практичност при разрешаването на обществените проблеми. Като пример в тази посока тя посочи способността за бързо намиране на положителни решения, свързани с бежанците, принудени да бягат от войната в Сирия или мигрантите във всяка друга държава, което заслужава адмирации.
В конференцията участваха още посланиците на Мексико и Финландия в Турция и генералните консули на Румъния и Швейцария в Истанбул, дипломати, академици и журналисти.