Северна Америка

Южна Америка

Мексико, Мексико, Посолство на Република България

21 Ноември 2018 Новини

Участие на български отбор в Световното първенство по футбол за бездомни хора в Мексико Сити в периода от 13 до 18 ноември 2018 г.

На централния площад на Мексико Сити се проведе Световното първенство по футбол за бездомни хора за мъже и за жени. Основна цел на събитието е да подпомогне бездомните хора, като им предостави нова възможност за развитие в техния живот, свързана със спорта.

В състезанията участваха над 190 отбора от 42 държави, разделени в групи и състезаващи се за различни трофеи. България бе представена от отбор от 9 души в първенството за мъже на фондация „Карлос Слим“ и завърши на 12-то място от 48 отбора. Шампиони при мъжете и при жените станаха домакините от Мексико. Лично патронът на тазгодишното първенство г-н Карлос Слим връчи трофеи на победителите.

Във връзка с престоя на отбора в Мексико, посолството проведе срещи с организаторите с цел изясняване на условията, при които те ще бъдат настанени, както и със самия отбор по време на надпреварата, като им пожела успехи в Световното първенство.