Южна Америка

Албания,Тирана, Посолство на Република България

Български екип спечели „Рали Албания 2023“

14 Юни 2023 Новини

„Рали Албания“, най-голямото международно, ежегодно събитие на албанския моторен спорт, се проведе от 3 до 10 юни 2023 г. В него участваха 154 превозни средства (мотоциклети и коли в три категории), 213 състезатели и 37 отбора от 22 държави на трасе от 2 500 км.

Единственият български тим – Дончо Цанев (пилот), Зорница Тодорова (навигатор), Калин Митов (механик), стана първият чуждестранен екип, спечелил първо място при колите в седемнайсетгодишната история на състезанието. Техният автомобил Suzuki финишира час преди втория в неговата категория (С1) и постигна трето време в общото класиране.