PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE

Africa

Asia

Australia and Oceania

Europe

North America

South America

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Bullgaria i dhuroi personelit mjekësor shqiptar që është në vijën e pare në luftën kundër COVID-19 kostume mbrojtëse për përdorim të shumëhershëm
Bullgaria i dhuroi personelit mjekësor shqiptar që është në vijën e pare në luftën kundër COVID-19 kostume mbrojtëse për përdorim të shumëhershëm
  Më 20 maj ambasadori i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë i Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë Momchil Raychevski në pranin e zëvendës ministres së shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale Mira Rakacolli, drejtorit të përgjithshëm të...
26 mars 2020
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
CALL FOR PROPOSALS  Procedure for acceptance of project proposals for grants from the Republic of Bulgaria

CALL FOR PROPOSALS Procedure for acceptance of project proposals for grants from the Republic of Bulgaria

The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Bulgaria through the Embassy of the Republic of Bulgaria in the Republic of Albania announces a procedure for the acceptance and selection of proposals for projects to be implemented with a grant through the Official Development Assistance of the Republic of Bulgaria, with an initial implementation period...
30 prill 2020
Sopranoja Ramona Tullumani me koncert online në Javën e Evropës

Sopranoja Ramona Tullumani me koncert online në Javën e Evropës

Sivjet Delegacioni i BE organizon një edicion të veçantë të Javës së Evropës. Nën moton “Më të fortë së bashku” me aktivitete online do të shënohen më të mirat që kjo situatë ka nxjerrë në pah tek njerëzit: solidariteti, rezistenca dhe...
29 prill 2020
Dita e Verës dhe Festa e Martenicës në Berat

Dita e Verës dhe Festa e Martenicës në Berat

Konsulli i Nderit Selim Hoxhaj bashkë me Shoqatën bullgare “Osem” organizoi Ditën e Verës dhe Festën e Martenicës në Berat. Të ftuar specialë ishin Ambasadori Momchil Raychevski, Kryetar i Grupit të Miqësisë me Bullgarinë në Kuvend z. Musa Ulqini, deputeti z. Fadil Nasufi....
12 mars 2020
Dita informuese për arsimin e lartë në Bullgari

Dita informuese për arsimin e lartë në Bullgari

Në Shqipëri fillon fushata informuese për kandidatë studentë, doktorantë dhe specializantë për vazhdimin e arsimit në universitetet e Bullgarisë gjatë vitit shkollor 2020/2021.   GRAFIK datë/orë vendi person/institucion për kontakt 16.02.2020 nga ora...
14 shkurt 2020
Новини МВНР Виж всички новини
Kontakt

Контакти

Посолство на Република България в Република Албания

Адрес: ул. „Скендербег”, № 12, гр. Тирана

Телефон:

+355 4 22 33 155
+355 4 22 32 906

Факс: +355 4 22 32 272

Телефон с гласова поща за предоставяне на информация за консулски услуги и за подаване на сигнали от граждани:
+355 4 22 69 243

Дежурни телефони в извънработно време:
+355 4 22 33 155;
+355 4 22 32 906

Работно време: 08.00 – 15.00 ч.

Приемно време на Консулска служба: 08:30 – 12:00 ч.

E-mail: [email protected]

Kontakt

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Adresa: rr. “Skënderbej”, № 12, Tiranë

Telefon:

 +355 4 22 33 155
+355 4 22 32 906

Faks: +355 4 22 32 272

Telefon me postë zanore për ofrimin e informacionit për shërbimet konsullore dhe për dërgimin e sinjaleve nga ana e qytetarëve:
+355 4 22 69 243

Telefonat jashtë orarit të punës:
+355 4 22 33 155;
+355 4 22 32 906

Orari i punës: 08:00 – 15:00

Orari i pritjes në Zyrën konsullore: 08:30 – 12:00

E-mail: [email protected]

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация