Прожекция на българския игрален филм „Летовници“ в Генералното консулство в Ню Йорк
20 Март 2023 Новини
На 16.03.2023 г. Генералното консулство бе домакин на прожекцията на българския игрален филм „Летовници“ на режисьора Ивайло Пенчев. Филмът бе представен от оператора Христо Бакалов.
Комедията „Летовници“ разказва историите на група от случайни гости в хотел край морето, които попадат в непредвидени и забавни ситуации. Публиката искрено се забавляваше с филма, който напомни за традиции на някогашните български комедии от Черноморието.
Гостите бяха приветствани от генералния консул г-н Ангел Ангелов, който се ангажира и занапред в културния календар на генералното консулство в Ню Йорк да бъдат включвани български филми. Отчетен бе и приносът на Лучия Драгош, български продуцент и режисьор, която бе инициатор на организирането на прожекцията.