Благотворителен Дипломатически базар в Подгорица
05 Декември 2022 Новини
Посолството на Република България в Черна гора участва в ежегодния благотворителен Дипломатически базар, проведен на 3 декември 2022 г. в най-големият търговски център в страната – BIG FASHION в столицата Подгорица. Организатор на събитието е International Women’s Club of Montenegro, като участваха общо 21 дипломатически представителства, акредитирани за Черна гора.
Традиционните за България стоки – вина, сирена, козметика, хранителни продукти и домашни потреби, изложени на щанда на българското посолство, бяха любезно предоставени от родни фирми. Българските продукти се радваха на значителен интерес, като очаквано бяхме едни от първенците по реализирани приходи в размер на 855 евро, двойно повече от миналата година. Българското участие в благотворителния базар беше широко отразено и от представителите на медиите, като посланик д-р Меглена Плугчиева даде и кратко интервю за националната телевизия на Черна гора – RTCG.
Приходите от базара ще бъдат използвани за предоставяне на дарение в помощ и съдействие на майки и деца със специални нужди, както и на изоставени животни по следните проекти:
- Подкрепа на текущия проект на УНИЦЕФ за Неантологичното отделение на Детска болница – респираторни грижи;
- Дарение на две основни училища – ОУ „Велко Дробнякович“ в Рисно и ОУ „18 октомври“ в Биоче;
- НПО „Приют за животни“ - дарение/помощ за стерилизация на изоставени животни.
Българското посолство в Черна Гора изказва голяма благодарност към всички български фирми, включили се с дарения в благотворителния коледен дипломатически базар в Подгорица!