Отбелязване 146 години от гибелта на Апостола
19 Февруари 2019 Новини
На 19 февруари 2019 г., пред барелефа на Васил Левски, в Посолството бяха отбелязани 146 години от гибелта на Апостола. Изнесено бе слово от посланик Ангел Ангелов припомнящо делото и героизма на Левски, дал живота си в името на свободата и независимостта на България.
Кратка програма със стихотворения посветени на Васил Левски изнесе Кристияна Атанасова, ученичка в съботно-неделното училище „Здравей“.
На церемонията присъстваха членовете на Съвместната мултидисциплинарна експертна комисия по исторически и образователни въпроси между Република България и Република Северна Македония. Председателите на Комисията проф. А. Димитров и г-н Д. Георгиев, поднесоха съвместно цветя пред барелефа на Васил Левски.
Присъстваха приятели на България от РСМ, дипломати от посолството и състава на КИЦ-Скопие.