Генералният консул Таня Димитрова се срещна с кмета на Бодио Ломнаго
17 Октомври 2019 Новини
Генералният консул на Република България в Милано Таня Димитрова се срещна с кмета на Бодио Ломнаго Елеонора Паолели в сградата на общината на 15 октомври 2019 г.
След успешната изложба на Екслибрис „Рози и лъвове“, която бе организирана съвместно от Генералното консулство и община Бодио Ломнато през месец май тази година, генералният консул Таня Димитрова предложи да бъде показана изложба на тема „Българските градове – древност, която живее”. Това мероприятие би допринесло за взаимното опознаване и активизиране на доброто сътрудничество в сферата на културата между Бодио Ломанго и България.
Друга тема обсъдена на срещата бе организирането на срещи, изложби и/или лекции на различни теми в общинската библиотека на град Бодио Ломнаго.
Дискутирана бе и възможността за стартиране на процедура по побратимяване между Бодио Ломнаго и български град. Кметът Паолели изрази своето задоволство и подчерта своята готовност да допринесе за осъществяването на това побратимяване.
В края на срещата генералният консул на Република България в Милано Таня Димитрова и кмета на Бодио Ломнаго Елеонора Паолели се ангажираха да останат в тесен контакт, с цел реализиране на горепосочените проекти.