PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE

Africa

Asia

Australia and Oceania

Europe

North America

South America

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

Dhurata për Vitin e Ri për fëmijët me nevoja të veçanta në Elbasan

30 janar 2023 Новини

Më 21 dhjetor i ngarkuari me punë në Ambasadën e Republikës së Bullgarisë në Tiranë, z. Asen Pachev, vizitoi Qendrën për Integrimin e Njerëzve me Nevoja të Veçanta në qytetin e Elbasanit, ku foli me profesionistët të cilët kujdesen për fëmijët me çrregullime të spektrit të autizmit. Zoti Pachev u dha fëmijëve dhurata dhe ëmbëlsira për Vitin e Ri, në prani të kryetarit të Shoqatës "Bullgarët e Shqipërisë" - Elbasan, z. Ahmet Bala.

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация