PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE

Africa

Asia

Australia and Oceania

Europe

North America

South America

Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë

"Letra ime" - një ekspozitë virtuale me rastin e 24 majit

25 mars 2021 Новини

Me rastin e Ditës së Vëllezërve të Shenjtë Kirill dhe Metodij, të alfabetit, arsimit dhe kulturës bullgare dhe shkrimit sllav, Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Republikën e Shqipërisë me ndihmën e shkollave të së dielës të organizuara nga  shoqatat e pakicës kombëtare bullgare në Tiranë, Elbasani, Korça dhe Bilisht ju ftojnë në një ekspozitë virtuale.

Për nder të festës së madhe bullgare, fëmijët nga komuniteti bullgar në Shqipëri vizatuan shkronjat e tyre të preferuara nga alfabeti bullgar. Për shkak të masave kufizuese kundër përhapjes së pandemisë Covid-19, ju ftojmë të shihni vizatimet e tyre të bukura në galerinë tonë virtuale.

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемане Отказ Повече информация