Плакатната изложба „Ре-акция: България и еврото“ ще гостува в Българския културен институт в Прага
Плакатната изложба „Ре-акция: България и еврото“ ще гостува в Българския културен институт в Прага, Чехия, а откриването ще се състои днес, 14 януари от 19:00.
Куратор на изложбата е Албена Спасова. Автори на представените плакати са проф. Божидар Йонов, Каталина Василева, Радослава Боор, Люба Томова, Ненко Атанасов, Дамян Дамянов, Георги Георгиев-Аршата, Иван Кашлаков и Мила Лозанова.
„Ре-акция: България и еврото“ е първият визуален отговор на български художници от Международното триенале на сценичния плакат към приемането на страната ни в еврозоната. То бе официално потвърдено на 8 юли 2025 г. Тази тема обедини 13 голямоформатни плаката – не като коментари, а като артистични намеси“, посочват от екипа, подготвил изложбата.
Изложбата ще може да бъде разгледана в галерията на Българския културен институт в Прага до 30 януари, в работното време на института.